1. kapitola - Sunar, jáhlová kaše a důležitá otázka

5. srpna 2011 v 10:57 | Faillë |  Who are my parents?
1. kapitola je na světě. Předem se omlouvám za chyby, ale opravovala jsem to takovým letem světem internetem, protože jsem fakt neměla náladu. Přeci jenom jsem něco slíbila a slib dodržím.
Faillë


"Wéééé!" (F: Mám sice roční sestru, ale jinak prost nedokážu popsat to, jak v noci vždycky řvala)
David vyskočil z postele rychlostí kamzíka a přispěchal k provizorní postýlce. Ještě stihl vzít ze stolku plyšovýho medvídka, kterého si Terry oblíbila. Sklonil se nad Terry s výrazem jako u mučení.


Terry na něj koukala uslzenýma očima a dala se znovu do hroznýho křiku, že probudila i Luka, který měl v uších špunty, protože neměl takovou trpělivost jako bratr. Každý tři hodiny vstávat. Ani za zlatou 357 Magnum.
Mladší Spencer začínal litovat svoji mámu a mimo ní i ostatní matky. Mužskej jim udělá dítě, to je přeci to nejmenší, ony trpělivě těch devět měsíců nosí toho prcka v sobě, přetrpí ty ranní nevolnosti i to, že jsou tlustý jako bečky a mají břicho jako balón, potom ten strašlivý porod a nakonec ještě k mimču každý tři hodiny vstávají! To chce potlesk a ocenění. Zvlášť, jestli chtějí mužský dodržet tu tradici - postavit dům, zasadit strom a splodit syna. A co potom dělají ženský? Uklízí dům, zalívají strom a starají se nejen o syna, ale i o manžílka.
Ani nevěděl jak, nejspíš ve chvíli když přemýšlel nad těžkým údělem žen, se mu v náručí ocitlo to malé ječidlo, jak občasně říkal Terry. David si už oblíkal svojí koženou bundu a byl na odchodu, když se Luke konečně vzpamatoval.
"Kam doprdele jdeš?" zařval na něj přes rameno a snažil se utěšit Terry pohupováním ze strany na stranu. On už ani moc nemusel, protože Terry byla zvědavá jako opice a koukala, kam ten nemodrooký obr zmizel.


"Došel sunar, jedu ho koupit. Zatím a mějte se tu hezky, děti." Na to David odešel pryč. Nasedl do jejich oprýskanýho Camara a odejel do nejbližšího nonstop obchodu pro sunar.
Terry se začala šklebit a natáhla ručičky přímo k Lukovu obličeji. Luke už si začínal myslet, že to nebude tak hrozné, když už přestala brečet úplně. Omyl.
Terry chytla pramen jeho vlasů a začala si s ním hrát = tahat a škubat.
"Jau!" vřískl Luke. Vytrhl Terry z ruky svoje vlasy. Terry se na něj ublíženě podívala a začala ječet nanovo. "Bože, za co mě ptrestáš?" (F: Já ti nevím, ale buď rád, že z tebe nedělám debila) Sám vzal tedy pramen svých vlasů a přistričl ho Terry do ruky. Ta ještě chvíli kňourala, ale nakonec si s ním začala znovu hrát a dokonce přidala i vlasovou hygienu. "Zatraceně, Terry, na žužlání máš přece mýho bráchu. Ten je posranej blahem i když vřískáš na celé kolo!" zanadával si od plic Luke.

David rozrazil dveře motelového pokoje. Podíval se po místnosti. Div, že mu nevypadly oči z důlků, když viděl mladšího Spencera. Luke totiž spal na zádech ve svý posteli a Terry mu podřimovala na hrudi tím stylem, že ležela na bříšku, ruce i nohy měla skrčený pod sebou a hlavičkou otočenou na stranu.

***

"Terry, okamžitě toho nech!" křičel David na sotva tříiletou holčičku. Div, že si nevykřičel plíce! Terry si z něj dělala akorát tak velký kulový a hodila po něm další gumovou kachničku. Starší Spencer to schytal kachničkou přímo mezi oči.
"Dobrá rána," poznamenal Luke z obýváku.
Terry dál mlátila lžičkou do talíře s jáhlovou kaší, která se momentálně nacházela naprosto všude - stůl, zeď, zem, strop, samozřejmě i Terry byla celá špinavá a dokonce i David. Jediný místo, kam se kaše nedostala, byla Terryna pusa.
Luke se jenom šklebil a občasně strčil do pusy popcorn. To bylo lepší než kino! Vysoký 185ticentimetrový muž se snaží narvat malé holčičce do pusy lžíci s jáhlovou kaší. Super!
Modrooký Spencer se třískal smíchy, hlavně když Terry házela gumové hračky po Davidovi. Nechápal jak to, že se vždycky trefí přímo mezi oči. Nejspíš její rodiče byli odstzřelovači, nebo mariňáci...
"Jaktože se tomu trochu kaše brání jako čert kříži?" zeptal se bezmocně David, který se momentálně schovával za nějakou kytkou, svého bratra. Modrooký Spencer přešel k Terry, vzal si od ní lžičku a strčil ji do pusy. Začal se šklebit. Hned na to vyplyvnul všechen obsah pusy na svého bratra. David nasupeně zatnul pěsti.
"Je to totálně přesolený!" obvinil ochutnávač hlavního šéfkuchaře. Luke se zašklebil a vzal modroočku z barové židličky. "Tak co, Terry, máš hlad?"
"Mám, jako strejda Luke," zatrylkovala tázaná svým zvonivým hláskem. Kouzelně se usmála a nenápadně dala Lukovi do ruky prázdnou slánku. Mladší Spencer na ni vyvalil svoje modré oči (F: Mimochodem, moc krásné modré oči). Terry na něj taky vykulila svoje modré oči. "Jo, brácha, řekl bych, že by ji nechutnala ani sladká," dodal Luke, když odcházel do Terryna pokoje.
"A to zase jako proč?" Modroočko se jenom otočilo a hodil svýmu staršímu bráchovi prázdnou slánku. "Terry A.C. Spencerová!" zahřměl svým mocným hlasem David na jednu malou neškodnou holčinu, až se celý dům otřásal v základech.
Jenže ta potvora Terry byla vychcaná jak mraky, stejně jako Luke, a schovala se v obřím objetí modroočka. Podívala se zpoza ramene na Davida a ještě na něj stihla vypláznout jazyk než zašli za roh. David začal pobíhat po kuchyni a vrčel nadávky ve všech možných jazycích dost nahlas, aby je Luke slyšel. Ona je však slyšela i Terry. Jediná nadávka, kterou dokázala zopakovat, byla akorát tak "blonďatá děvka" u níž nevěděla význam, ale on jí ho strejda Luke určitě vysvětlí.

Terry seděla na posteli už umytá ve svým župánku s medvídkem Pú. Zrovna urvala hlavu jedné panence barbie, když se Lukovi konečně podařilo najít pro ni normální oblečení, které neobsahovalo žádný kanýr, mašličku, nebo obrázek princezny.
"Terry, sláva! Můžeme jít konečně ven, našel jsem normální oblečení." Oznamoval radostně Luke, který v ruce držel jeany, bílé tričko, kostkovanou košili a čapku.
"Hm," zabručela modroočka a snažila se odborně amputovat končetiny panenky. "Strejdo, co to je blonďatá děvka?" zeptala se na plnou hubu Terry. Přece nebude běhat kolem horké kaše a zbytečně zdlouhavě mluvit, když to jde říct jednoduše. Dokonce zvedla i oči od svojí důležité práce.
Modroočko se zastavilo uprostřed kroku a zíralo na druhý modroočko, který sedělo na postali. Chvíli mu to šrotovalo v hlavičce, jak jí to vysvětlit, aby to trochu srozumitelně pochopila, ale aby ho zase David neobvinil z mravního kažení mládeže. To už měl na krku několikrát. Sednul si k Terry na postel a přetáhl si ji na klín.
"Víš, to je taková paní, která má blond vlasy," snažil se z toho vykroutit mladší Spencer.
"Takže je naše sousedka děvka." Jednoduše konstatovala Terry, přičemž narážela na blonďatou sousedku, co má doma snad milion koček a strašně ráda Terry nosí ty svoje nechutné pudinky, které stejně vždycky skončí v popelnici.
"Ne, to je staletá panna," odpoveděl Luke v pohodě. Až po chvíli si uvědomil, že bude muset vysvětlit nejen pojem blonďatá děvka, spíše jenom tu děvku, ale i staletá panna. Ájé.
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Šílenej Šílenej | Web | 5. srpna 2011 v 11:30 | Reagovat

od začátku do donce se tady třískám smíchy, vlastně ještě teď!!!!! absolutně bezkonkurenčně nejlepší tatíci/strejďáčci na světě, hlavně "Luke" jede!!!
další kapitolu si prosím pokud možno co nejdřív :-D

2 Bičik Bičik | Web | 5. srpna 2011 v 20:17 | Reagovat

no počkej! nepsala jsi nám náhodou na stránce, že tahle kapitola bude příšerná? to neni ani náhodou!!! já z toho regulérně chcípám smíchy v každý větě, špičková kapitola nebo naprosto úžasná je lepší popis týhle kapitoly, Luke a David jsou boží tatíci (jak já je Terry závidim :D)

3 Dinky Dinky | Web | 6. srpna 2011 v 17:49 | Reagovat

Táto poviedka sa mi začína páčiť! :-D Skvelé!

4 Hope Hope | Web | 7. srpna 2011 v 18:09 | Reagovat

já se neuvěřitelně stydím, protože jsem na kapitolu přišla až dneska...je to se mnou hrozný, já vím...
kapitola byla skvělá :-D Terry je teda číslo :-D

5 moira moira | Web | 8. srpna 2011 v 15:43 | Reagovat

Já chci taky takové tatííínky.. !! :D

6 sweek sweek | 11. srpna 2011 v 9:20 | Reagovat

začala jsem to číst až dneska a je to fakt super povídka musíš pokračovat!

7 Delly Delly | Web | 12. srpna 2011 v 12:53 | Reagovat

Skvělá kapitola :D Zase smíchy nemůžu :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama