Sukuba 1: Trápení - Recenze

12. července 2011 v 18:13 | Faillë |  Knihy
Sukuba 1: Trápení jsem přečetla ve dvou dnech (svůj osobní rekord jsem nepřekonala - to jsem knížku shltla za 5 hodin s přástávkami a byl to poslední díl HP).
Moira si na ní přála recenzi, takže se něco pokusím sesmolit. Prosím, berte na mě ohledy. Moje kritika je... no, ehm... chaotická.
Faillin(k)a


Sukuba 1: Trápení - Recenze

!!!Předem chci napsat, že to co píšu, jsou pouhé kecy jedné potrhlé puberťačky!!!

Tahle kniha mě nadchla, ale tak trošku mi tam chyběl sexy tajemný Bůh Belikov.
Georgina mi občasně a vzdáleně připomínala Rose ze VA (hlavně v oblasti citové a 'trošku' i prořízlého jazyka a vzpourám proti systému), ale já na tento typ hrdinek poslední dobou 'trochu' ujíždím.
Jako v, skoro, každé knize i zde naleznete milostný trojúhelník. Tento trojúhelník se bude odehrávat mezi Georginou, Sethem a jedním tajemným chlápkem.
Vystupují zde andělé, (arci)démoni, skřeti, vampýři, jedna nová rasa, která mě začala dost zajímat (F: Že bych objevila novou rasu, o které budu psát?) a samozřejmě sukuba.
Georgina nám poskytne pohled nejen na svůj současný život, ale zavede nás ve vzpomínkách i k jejímu předešlému životu a rozhodnutí, proč se vlastně stala sukubou.
Mezi další zajímavosti budou patřit i vzkazy od 'vraha' a úryvky biblické.
Jak psal Bičík, tak se tam objevují i 'porno' scény. (F: Máma mi tu knihu málem zabavila, když jsem se o tom s bráchou bavila, prej aby si to přečetla. Ani nechci domýšlet následky, kdybych tu knihu necüchránila. Že by další sourozenec?)
Na knížce jsem nalezla jenom několik pár vad - nebyl tam Belikov a věděla jsem 'kdo je vrah' už od takové 15. kapitoly (F: což mě sklamalo, u VA jsem na to nepřišla). Nakonec jsem byla stejně trochu překvapená, když jsem se dozvěděla zvláštnost jednoho rodokmenu.

Moje shrnutí: Kniha je doře čtivá, ten kdo je však velice závislý na Bohu Belikovi, by ji mohl označit řekněme za sklamání. Ti, co mají rádi tajemno a vše okolo, můžou nahlédnout do světa sukuby Georginy, spisovatele Setha, tajemného Romana, arcidémona Jeremyho, anděla Cartera, zvláštního starce Erika a mnoho dalších. Takže podle mě tahle kniha stojí za přečtení.

P.S.: Snad to je alespoň trochu srozumitelné.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Bičik Bičik | Web | 13. července 2011 v 11:31 | Reagovat

dobře si to shrnula, stejně se mi z celý knížky nejvíc líbil Roman :D

2 faille-draco faille-draco | 13. července 2011 v 12:04 | Reagovat

Faillë: To já spíš letěla na Cartera a Jeremyho :D

3 moira moira | Web | 14. července 2011 v 11:50 | Reagovat

kuj za recenzi.. :-D Nebyla sice vrcholem všech review na světě, ale mohlo to dopadnout hůlře.. ;)) Když to tak zvažuju, asi si to stáhnu jako ebook.. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama